Evropské vývojové a testovací centrum leteckých motorů

15.04.2019 08:56

Slavnostního otevření zkušebny na letišti v Hradci Králové se zúčastnili: náměstek ministra obchodu a průmyslu Vladimír Bärtl, velvyslanec USA v České republice Stephen B. King, rektor ČVUT v Praze Vojtěch Petráček, generální ředitel GE Aviation Czech Milan Šlapák, děkan fakulty strojní ČVUT v Praze Michael Valášek, primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek a další významné osobnosti.

„Dnešní den je významným milníkem v propojování výuky a výzkumu s vývojem a výrobou jako ukázky cesty ČR k inovačnímu lídru Evropy. Jsem přesvědčen, že pouze takový systém aktivně přispěje k transformaci české ekonomiky na ekonomiku s vysokým podílem přidané hodnoty.

Jsem hrdý na svůj tým, naše dodavatele a partnery z GE Aviation Czech, CEL, Praga Avia, kteří dokázali uvést do provozu tak komplexní zkušebnu v rekordně krátkém čase“, prohlásil děkan Fakulty strojní ČVUT v Praze, profesor Michael Valášek.

Nová zkušebna pro letadlové motory v Hradci Králové patří mezi nejmodernější na světě. To je dáno především tím, že horizontálním prouděním vzduchu dokáže simulovat reálné proudění vzduchu na křídle letadla. Její moderní měřicí a řídicí systém má také schopnost odečítat v reálném čase ohromné množství dat z tisíců senzorů umístěných na testovaných motorech.

Vrtulová zkušebna byla spolu s turbovrtulovým motorem na hradeckém letišti oživena počátkem dubna 2019. Zkušebnu lze využít i pro zkoušení jiných druhů leteckých motorů.

Fotografie z otevření zkušeben

tn_obrazek_61.jpg

tn_obrazek_62.jpg

tn_obrazek_63.jpg

tn_obrazek_64.jpg

tn_obrazek_65.jpg

tn_obrazek_66.jpg

tn_obrazek_67.jpg

tn_obrazek_68.jpg


Středisko výroby a údržby Praga AVIA s.r.o.

Twitter Facebook Google+

© 2024, PRAGA AVIA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑